W sobotę, 16 maja odbyły się uroczystości poświęcone patronowi Polski i patronowi naszej uczelni - jezuicie, świętemu Andrzejowi Boboli.
Głównym punktem warszawskich obchodów była uroczysta Msza św. odprawiona w Narodowym Sanktuarium św. Andrzeja Boboli przy ul. Rakowieckiej przez ks. abpa Adriana Galbasa, podczas której homilię wygłosił o. Arturo Sosa SJ.
Uroczystości zbiegły się z wizytą przełożonego generalnego Towarzystwa Jezusowego o. Artura Sosy SJ, Wielkiego Wicekanclerza AKW, który gościł w Polsce w związku z jubileuszem polskich prowincji jezuickich. Obchody były okazją do spotkania władz naszej uczelni.
Na zdjęciu od lewej: Rektor AKW ks. prof. dr hab. Krzysztof Pawlina, Wielki Kanclerz AKW o. Arturo Sosa Abascal SJ, Wielki Wicekanclerz AKW ks. abp Adrian Galbas, Prorektor AKW, Rektor Collegium Bobolanum ks. prof. Piotr Aszyk SJ
Ważnym dla naszej uczelni punktem uroczystości było odsłonięcie ekspozycji upamiętniającej jezuitę, absolwenta Collegium Bobolanum, ojca Adama Sztarka - Sprawiedliwego wśród Narodów Świata. Pamiątki związane z jego osobą, w tym Dyplom Honorowy Instytutu Yad Va Shem oraz tablica z podziękowaniem od jednego z uratowanych Jerzego (Jerry) Dawiada Glicksona, zostały umieszczone w widocznym miejscu na ścianie w budynku Collegium Bobolanum. Odsłonięcia upamiętnienia dokonał o. Arturo Sosa SJ, który miał też okazję porozmawiać z członkami rodziny o. Sztarka, którzy wzięli udział w uroczystości.