Podczas dwudniowej wizyty w Polsce Generał Zakonu Jezuitów, o. Arturo Sosa SJ, będzie uczestniczyć w uroczystościach poświęconych patronowi Collegium Bobolanum, św. Andrzejowi Boboli. Wygłosi kazanie w trakcie uroczystej Mszy Świętej, którą 16 maja o godz. 18.00 odprawi w Narodowym Sanktuarium św. Andrzeja Boboli ks. abp Adrian Galbas.
Wcześniej Wielki Kanclerz AKW odsłoni w murach Collegium Bobolanum pamiątkową ekspozycję, poświęconą o. Adamowi Sztarkowi SJ - Sprawiedliwemu wśród Narodów Świata.
Generał Jezuitów przyjeżdża do Polski w związku z obchodami 100-lecia jezuickich prowincji zakonnych działających na terenie Polski.